Bookmark and Share

Příprava na novou sportovní sezónu ve Strážově

Vydáno dne 23. 03. 2008 (6538 x přečteno)

Začátek nové sezony si v našem sboru před pár měsíci nikdo nedokázal představit, ale zima utekla jako voda a jsou tu Velikonoce 2008. Jak to všechno u nás probíhá nebo neprobíhá? Tuto otázku si klade každý člen soutěžního družstva. Ve Strážově to probíhá hodně individuálně. Celé povídání bych rozdělil do několika málo odstavců, které mají své vlastní specifika. Jedná se o přípravu před senilním (Strážov A) a v juniorském věku (Strážov B). Samostatná kapitola je u žen.


Strážov „A“ muži

Složení v tomto ročníku zůstane v nezměněném obsazení. Neuvěřitelný košař Jirka, pravidelně navštěvuje hokejové zápasy s týmem ČD Plzeň. Ve svém volném čase pobíhá po tělocvičně a chodí do fitness. Jeho hlavním krédem je utéci spojaři ze startovací čáry. Je pravda, že v zimních měsících se ve strážovské hasičské zbrojnici moc neukázal, ale o to více je slyšet po celém Plzeňském kraji. Na spoji bude pracovat Honza A., který v zimních měsících chodí pravidelně trénovat mladé hasiče v znalostech a dovednostech hry PLAMEN. V této oblasti získal kvalifikaci činovníka a rozhodčího 1. stupně. Těší se na první poznatky v soutěžích republikového kola. :-) Pro udržení fyzické kondice chodí a doplňuje skupinu lidí, kteří v úterních dnech protahují tělo v  místní sokolovně. V zimních měsících lyžuje a podporuje internetové stránky. Strojník Vlasta F., vlastní jednu velkou vášeň a to lásku k technice. Z dlouhé chvilky si pořídil čtyřkolku a těší se na místní louky, stráně a háje. Jeho tajemství v udržení fyzické dovednosti je pravidelná návštěva ledové plochy. Hokej, je jeho zábava v zimních měsících. V létě potvrdil účast na soutěžích ZČHL. Náš béčkař Aleš M. pracuje na pravidelném pitném režimu. Jeho krédem je cestování a přesná práce v oblasti obkladačských prací. Mezi jeho zimní radovánky patří snowboardu a budování svého krásného bytečku. Rozvíjí sestavováním a stěhováním nábytku své logické vlohy béčkaře. Rozdělovač padne na hrudník Jendy B. Jeho velkým zájmem je příroda a myslivost. Do fyzické přípravy si zahrnul toulky po zasněžených kopcích. Do základní výbavy v zimních měsících zahrnul sněžnice a snowboard. Jeho motto: “Nejdřívěe si to vyšlápnu a potom si to sjedu”. A třešničkou sestavy jsou bratři Kopeckých. Na levém proudu Martin, který vyhledává každou chvilku pro různé tělesné aktivity v tělocvičně. Připravuje tréningové plány na setkání v sokolovně pro členy sokolského splku a další nadšence pohybu. Letos se pokusí vyhrát všechny soutěže zařazené do třetí ligy atletiky. Rád hraje volejbal, ale skvalitním družstvem. Kromě jednoho závodu, přislíbyl účast na všech soutěžích . No a naš Ing. Standa. Jeho krédem jsou zásahové jednotky (JPO) na okrese Klatovy . Stará se o odbornou přípravu jednotek HZS. Rozšířil řady obyvatel města Klatov. Jeho velkou zábavou je dcera Simonka, která mu bude naplňovat spoustu času. Pevně doufáme, že rozšíří naše řady dobrovolných hasičů ve Strážově. Čekáme na nejmladšího člena. Zatím vyhrává Kačenka P. narozena v roce 2001. Touto cestou mu za všechny členy sutěžního družstva grtulujeme a přejeme hodně radostných chvil v životé.

Cíle celého družstva do nového ročníku je :

Udržovat stabilní výsledky kolem hranice 17.00 s. Podporovat dobrou náladu při soutěžích ZČHL. Podporovat mladou generaci v začleňování do společnosti a kolektivu hasičů. V rámci možnosti absolvovat závody , které jsou zařazeny v ZČHL. Společně s mladší generací se účastnit postupových kol v oblasti požárního sportu. Práce v zásahové jednoce a v oblasti údržby techniky, která nám poslední dny narostla. Těšíme se na soutěže , hlavně na dobru náladu a partu .

Strážov „B“ muži

Složení, které je neustále zahrnuto tajemstvím mladého začínajícího kolektivu. Na koši, v tomto ročníku, bude pracovat Petr M. Jeho odborností v mládežnickém kolektivu, kde aktivně pracoval, byla kladina a žebřík ve štafetě CTIF. Jeho předností je pohyblivost a přesnost. Přesné vystihnutí je: Malej ,ale šikovnej. Jako student se pravidelně připravuje při hodině tělesné výchovy. Pravidelně si udržuje kapacitu svého dechového aparátu. Velká neznámá stojí před spojařem. Zdeňek M. z důvodu nedostatku času, jak to většinou bývá, odmítnul další práci v sestavě. Oslovený náhradník Pavel J. je ve stavu rozhodování. Na stroji bude pracovat Pavel R. Rozvážný a cílevědomý člen, který dojíždí každý týden na internát. Studuje na Střední průmyslová škola Volyně. Jeho mottem je:“ Já ty proudaře utopím. Mají být na čáře!” Jako maskota si bude vozit opici. Na dopravním vedení bude pracovat Dan Ch., pravidelně navštěvuje úterní setkání bratrů sokolníků. Člověk k neutahání. Jeho hlavní náplň je studium na Střední průmyslové škole v Klatovech. Na rozdělovači Lukáš K. Student Střední zemědělské školy v Klatovech. Aktivně trénuje v sokolovně a hraje florbal. Jeho nejoblíbenější četba je Harry Poter a Pán Prstenů: Společenstvo Prstenu, Dvě věže, Návrat krále. Na pravém proudu Josef H., který měl drobné zdravotní problémy. Podle jeho slov se vše dožene zahájením tréninkového kempování v Bezděkově. Studuje na Střední průmyslová škola Volyně. Sestavu strážovského bečka, uzavírá levý proud Honza K. Jeho zálibou je cestování a činnost v regionu Úhlava. Pravidelně navštěvuje pondělní a čtvrteční běhání na atletickém stadionu v Klatovech. Jeho snem je zaběhnout šestnáctkový čas na hasičské soutěži v požárním útoku.

Cíle celého družstva do nového ročníku je :

Udržovat stabilní výsledky kolem hranice 18.00 s. Vytvořit stabilní družstvo do soutěží požárního sportu. V rámci možnosti absolvovat závody , které jsou zařazeny v ZČHL a vyřazovací kola na okresu Klatovy v požárním sportu. Aktivní pomoc při sborové činnosti sboru SDH Strážov. Podporovat dobrou náladu při soutěžích ZČHL a navazovat kontakty .

 

Strážov ženy

 

Po dlouhé době, kdy se v našem malém městečku nenašly žádné odvážné dívky, které by si chtěly vyzkoušet požární útok, se našla mladá dáma, která dala dohromady družstvo. Chtěly běhat klasiku, ale po jisté době zjistily, že je spíše láká požární sport. O letních prázdninách se daly do trénování na Západočeskou hasičskou ligu. Když se vydaly na první soutěž, byly opravdu hodně nervózní a to se podepsalo na jejich výkonu.

Nic je neodradilo a snažily se osvojit dovednosti v požárním útoku. Nejlepší výkon v ročníku 2007 zaběhly v Seči, kde obsadily v konkurenci ZČHL 4 místo. Složení tohoto družstva bylo v tomto pořadí: Anna Maria M. na koši, jako spoj byla Denisa P., o stroj a vodu se starala Markéta K., béčkařka Vlaďka R., troják Lucie K., pravý proud Věra H. a levý proud Dagmar M. v tomto složení dívky dokončily rok 2007. Jejich pomocnice a občas i náhradnice byly: Andrea K., Vendula H. a Michaela B. Já osobně si myslím, že si dívky loňskou sezonu pořádně užily a budou chtít letos pokračovat. Nesmím zapomenout na trenéry: Jirka Bouzek a Jan Adamec

 

Jak to letos bude: Ke koši se po aktivní sezóně hlásí Anna Maria M., velmi chytrá, odvážná a ctižádostivá dívka. Obětuje i čas, který potřebuje na dopravu ze svého trvalého bydliště v Brtí. Možná by mohla i Kamila P., ale to se musí holky dohodnout. U spoje Denisa P., naše usměvavé sluníčko. Aktivně se věnuje Aikidu, aby si udržela svoji kondičku. V záloze Andrea K. Na dodávku vody bude dohlížet Markéta K. nebo Vendula H. S hadicí se popere Vladěna R., která byla zakladatelkou našeho sportovního družstva. Rozdělovač ponese Veronika H. (Nýrsko) nebo Lucka K. Lucka je velmi energická a chytrá holka s velkou fantazií. Pro práci s rozdělovačem se narodila. Na pravém proudu Věrka H. nebo Radka P. Věrka bere práci proudařky velmi svědomitě a důsledně. V rámci zlepšování kondičky začala cvičit i atletiku. Na levém proudu Dáša M. nebo Monika F. Dáša pomáhá s vedením kolektivu mladých hasičů ve Strážově. Jejími přednostmi jsou skromnost a spolehlivost. Možná se jim podaří získat i pohárové místo v soutěži. Informace dodala Dáša.

Cíle celého družstva do nového ročníku jsou :

V rámci možnosti absolvovat závody , které jsou zařazeny v ZČHL. Vytvoření aktivního kolektivu bez emocí a narážek.:-)


Zdroj: Honza - Strážov