Májka 2008

Vydáno dne 02. 05. 2008 (5729 x přečteno)

S přípravami na májku se začínalo už v úterý, kdy členové hasičského sboru se vydali do lesa pro vhodné smrkové dřevo, které se jim opravdu povedlo najít a tak se mohli pustit do seškrabávání kůry.

Druhý den na to se opět hlídala jako každý rok májka ve Strážově na náměstí. Posezení u máje se konalo od 19:00 hodin a Honzík připravil také pro malé hasiče malování s křídami na hasičském hřišti od 17:00, kde byla poměrně velká účast. Děti kreslili nejrůznější obrázky a bylo vidět, že se opravdu bavili. Honzík vymyslel pro ně takové zpestření a to, že kdo pomaluje Dášu, tak dostane čokoládu a tak malý caparti se rozběhli a začal velký boj. Samozřejmě vyhráli a čokoládu, prý dostanou příští hasičák. Mezi tím se chystala májka na náměstí. Potom se mladí hasiči  přemístili k májce, kde bylo připraveno už posezení, které zajišťovali hasiči. Po osmé hodině jsme cítili vůni klobás a grilovaného masa a také nechybělo ani vychlazené pivo, které bylo pro většinu příjemným osvěžením, jelikož  počasí opravdu přálo. Také hrála hudba a obsluhování návštěvníků si naplno vychutnával Lukáš Kiesenbauer, který svojí práci opravdu dělal s chutí. Děti pobíhávali okolo ohně a vymýšleli si nejrůznější  hry jako třeba na schovávanou, na vodníka atd. Když se setmělo tak se mohla uspořádat noční hra a to bobřík odvahy na kterého se těšilo plno lidí. Nejdříve kluci nechtěli jít s námi, ale po chvilce přemlouvání se nakonec odhodlali. Tato hra se konala i minulý rok a měla velký úspěch právě díky Zdeňkovi Majerovi.. Vydali jsme se do pohádkového lesa na židovský hřbitov. Někdo se bál více a někdo se nebál vůbec. Jelikož šlo převážně více dívek, tak už  to kluci chtěli vzdát na začátku, ale nakonec si to naplno užívali a mohli ukázat svůj talent jak nás vystrašit.  Mezi hlavní strašidla patřil Martin Kiesenbauer, Dan Chaluš a Pavel Rendl. Bylo to opravdu příjemné zpestření večera. Potom jsme se opět vrátili zpět k ohni a vyprávěli si zajímavé příběhy a byla velká sranda. Občas trochu spadlo dešťových kapek,  ale to nás nějak  nevyvedlo z míry. Oheň nám zajišťoval teplo, které každý z nás zajisté uvítal. Po chvilce se začali lidé rozcházet do svých domovů, jelikož začalo trochu poprchávat. Potom se někteří jedinci rozeběhli po Strážově a začali nosit různé předměty pod májku, kde bychom třeba našli sud, křesílka, značku a mnoho dalšího. Tímto bych také chtěla určitě za všechny poděkovat hasičům, kteří tento program večera uspořádali a opět nezklamali.

Zdroj: Věra Holubová